Yüz Sarkması Belirtileri ve Tedavisi
15 Mayıs 2024

Yüz Sarkması Belirtileri ve Tedavisi

Yüz Sarkması, İnsanların yaşının ilerlemesiyle birlikte yüzde kırışıklıklarla birlikte yüz sarkması görülmektedir. Yüz sarkması kişinin karşıdaki insanlar tarafından görüntü itibariyle kötü bir görüntü göstermesi hasebi ile oldukça rahatsız edici bir durum arz etmektedir. Özellikle kadınların kâbusu olan yüz ve cilt sarkmaları 35'li yaşlarda kendisini oldukça fazla gösteren bir rahatsızlıktır. Uzman hekimlerin yapmış olduğu araştırmalar sonrasında derinin elastin lifleri ve kolajen yenilemesi yaş ilerledikçe kendisini tam anlamıyla yenilemez. Bu nedenle derinin ve zaman içeresinde yüzün sarkmasına neden olur. Bu rahatsızlıktan şikâyetçi olan birçok kişi yüz sarkmasını engellemek amacı ile bir kısım cilt sarkmasın engelleyici ürünler ile doğal cilt bakımı ürünleri kullanmaktadır. Şayet bu ürünlerin zamanında kullanılmaması halinde kişide yüz sarkmaları ciddi bir hal alır. Bu rahatsızlığı gidermek amacıyla yapılacak bir kısım pratik tedavi yöntemleri sayesinde yüz sarkmaları engellenir. Böylesi doğal ürünler yüzün ihtiyaç duymuş olduğu elastin liflerin canlanmasını sağlayarak kişinin görünümünün güzel bir görüntü sağlamasını sağlamaktadır.

Yüz Sarkmasını Engelleyici Maya Maskesi

Pratik olarak hazırlanan maya maskesi kişinin kısa süre içerisinde sağlığına kavuşmasını sağlayan yegâne bir ölçüttür. Bunun inçin öncelikle bir çorba kaşığı kadar maya 2-3 kaşık kadar süt ile karıştırılarak krem kıvamına getirilir. Şayet kişi kuru cilt yapısına sahip bulunmakta ise bu karışımın içine yarım kaşık zeytinyağı ve yarım çay kaşığı toz şeker eklenir ve son olarak birkaç damla limon suyu eklenir. Bu maske krem kıvamına gelince yüze sürülerek yaklaşık 20 dakika kadar kuruması sağlanır. Bundan sonra kuruyan krem su yardımı ile durulanarak temizlenir. Bu işlem sağlandıktan sonra cilt gözeneklerinin hareketli bir hale gelerek yüzün gerginleştiği görülecektir. Bu bitkisel tedavi düzenli olarak yapılması halinde kısa süre içerisinde kişinin yüz sarkması düzelecektir.

Yüz Sarkması Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

İnsanların ilerleyin yaşlardan sonra kâbusu haline gelen yüz sarkması uygun tedavi yöntemleri uygulanması halinde kişinin daha güzel bir görünüme sahip olması sağlanmaktadır. Bunun için bir kısım bitkisel ve dolgu içerikli botoks tedavileri uygulanarak kişinin belirginleşen çizgileri yok olur. Uzman hekimler tarafından yapılacak bir kısım lazer tedavileri sayesinde cilt altında bulunan anti-againg yöntemiyle yüzdeki cilt sarkmaları ciddi olarak düzelme durumu söz konusu olmaktadır. Bunun yanı sıra bitkisel ürünlerin yer aldığı kozmetik ürünleri cilde düzenli olarak uygulanması halinde bu sarkıkların yok olduğu görülmüştür. Uyumadan önce yüze uygulanacak bu kremler serum ve toplayıcı özelliktedir. Böylelikle uyumadan önce yüz ve göz çevresine sürülen bu kremlerin yardımı ile kişinin yüz bölgesinde sarkmaların yok olduğu görülmektedir. Yalnız bu işlem yapılmadan önce kaliteli ve uygun ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Bu hususla uygun cilt hekiminin yönlendirmesi ile bu tedavi işlemi gerçekleştirilmesi halinde kişide yüz sarkmasının kısa süre içerisinde tedavi edildiği görülmüştür.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni